Na olkuskich osiedlach coraz częściej ogradzane są śmietniki. Dzięki temu miejsca te wyglądają schludnie. Niestety, wbrew pozorom czasem taka inwestycja staje się sporą uciążliwością dla mieszkańców.

Ogrodzenie śmietników przede wszystkim poprawia estetykę. Chyba każdy zna widok porozrzucanych wokół kontenerów śmieci czy zalegających tam odpadów wielkogabatrytowych (meble czy odpady poremontowe).

Pewien czas temu nowy wygląd zyskał śmietnik przy ul. Armii Krajowej na osiedlu Pakuska. Niedługo potem pojawił się spory problem. – W imieniu mieszkańców ulicy Armii Krajowej 28 zwracam się z pytaniem, kiedy wiata śmietnikowa przy tej ulicy przestanie być noclegownią, jadalnią, dobrym schronieniem na spożywanie alkoholu – napisał do naszej redakcji olkuszanin. Interwencji w sprawie „dzikich lokatorów” śmietnika otrzymaliśmy znacznie więcej. 

Wiatę przy ul. Armii Krajowej postawiła Olkuska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Odpowiedzi na pytanie, jak rozwiązać problem, na który uskarżają się mieszkańcy szukaliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy. -Tu sytuacja jest niestety trudna. Nie pomoże zamykanie wiat na klucz, ponieważ z doświadczenia wiemy, że wkładki do zamków są w takich sytuacjach szybko niszczone (celowo). Wówczas wszystkim użytkownikom należy wymienić klucze. Rodzi to powtarzające się koszty, które nie rozwiązują problemu. Podobnie z elektronicznymi zamkami – jeśli komuś będzie bardzo przeszkadzał fakt, że wiata śmietnikowa jest zamknięta – zniszczy również zamek elektryczny, który również będzie trzeba wymienić oraz dostarczyć mieszkańcom klucze magnetyczne – odpowiada rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, Straż Miejska obejmie ten teren częstszymi patrolami. Gmina jednocześnie zwróciła się do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu z prośbą, by uczyniła to samo. 

22
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
22 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
BatmanMłodykoloOLKAK 28 Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Batman
Gość
Batman

Myślę, że problem tkwi głównie w ilości sklepów z alkoholem, które funkcjonują 24h w okolicy tego śmietnika. Tam właśnie menele się zaopatrują w gorzałę lub inne specyfiki na bazie alkoholu, po czym udają się pod śmietnikową wiatę uciąć sobie drzemkę. Błędem jest ułatwianie dostępu do tanich używek, a nie budowanie zamykanych śmietników, w trosce o czyste otoczenie. Zobaczcie, proszę, jak wygląda pobliski las, zawalony śmieciami po tych typach. Żal mi ich, ale również nie mogę na nich patrzeć. Śmietnik, to nie problem, problemem jest lump-menel-moczymorda. Dlaczego tym nikt się nie zajmie?

Młody
Gość
Młody

Sanepid powinien sprawdzić ten syf, jeżeli potrzebuje zgłoszenia to zgłaszam i niech opublikuje wyniki kontroli …

OLK
Gość
OLK

[quote name=”Zenon”][quote name=”OLK”]a GDZIE JEST DZIELNICOWY?[/quote]
A co tu zrobi dzielnicowy? Ma tam stac 24h? Co mozna zrobic bezdomnemu menelowi? Mandat? Wywiezc ze 100km za Olkusz i liczyc ze nie trafi z powrotem ?[/quote]
od tego jest żeby bywał na osiedlu. taka praca.
A każdy powinien pilnować swego tzn. administracja za nasze pieniążki. np. klucz lub wzorem innych bardziej rozgarniętych zarządów osiedli w Olkuszu i poza karta magnetyczna.

kolo
Gość
kolo

„zamówić kilkanaście jednakowych wkładek” – nie ma takiej potrzeby, klucznik ze Skarbka dopasuje wkładkę za 40-50 pln do kilkunastu kluczy. Jeden klucz to min 6 pln..
„w samej wiacie…..syf, smród itd” – zrobić „porządek” sikawką jak Rambo.. He,he..

Zenon
Gość
Zenon

[quote name=”OLK”]a GDZIE JEST DZIELNICOWY?[/quote]
A co tu zrobi dzielnicowy? Ma tam stac 24h? Co mozna zrobic bezdomnemu menelowi? Mandat? Wywiezc ze 100km za Olkusz i liczyc ze nie trafi z powrotem ?

OLK
Gość
OLK

a GDZIE JEST DZIELNICOWY?

AK 28
Gość
AK 28

Dzwonienie na policję i straż miejską nie rozwiąże problemu.Sytuację tę powinni rozwiązać osoby, które są odpowiedzialne za postawienie tej wiaty.Zwiększenie patroli straży miejskiej? Co to da jak oni tylko przejeżdżają koło wiaty, a gdy już zatrzymają się i wysiądą Pana wyprosić to tylko gdy odjadą Pan lokator z powrotem wchodzi do wiaty.Rano nawet idąc do auta na parking trzeba uważać aby nie trafić w odchody przypuszczam naszego lokatora wiaty. Wchodząc do wiaty też trzeba uważać bo lokator jest coraz bardziej agresywny i brzydko odnosi się do ludzi, którzy próbują tylko wyrzucić śmieci. A w samej wiacie…..syf, smród itd… Nie ma… Czytaj więcej »

Zenon
Gość
Zenon

Mamy doskonaly dowod na to, ze Panstwo nic nie moze, nic sie nie da zrobic i tyle. Tysiace takich przykladow, ze sobie z nas jaja robią za nasze podatki. I jak nasze dzieci i mlodziez ma widziec sens w tym wszystkim

.............
Gość
.............

”autochton”gdzie pracowałeś i skąd pochodzisz,bo jak będzie Stowarzyszenie Wreszcie w Wymierzeniu Sprawiedliwości tym co zniszczyli w Olkuszu /np. PKS Olkusz ogromny majątek // Zakłady Pracy i wysłali uczciwych pracowników pod most ,to będziesz w ZARZĄDZIE w/w Stowarzyszenia.

Jolka25
Gość
Jolka25

Zgłaszamy na Policję ale odpowiedz jak bezdomny to zgłoszenie do straży miejskiej. Straż miejska przyjechała kilka razy ale to też nie ich problem.

stefan
Gość
stefan

a ja sie pytam ile razy mieszkancy AK zglosili ten problem na Policję?
bo narzekać to potrafią, wypisywac komentarze tez, ale zglosic na policje raz drugi a moze nawet setny zeby szanowna policja zjela sie sprawa to juz nie

Jolka25
Gość
Jolka25

Owszem panowie śpią w pałacach ale wiata też zrobiła się pałacem dla niektórych panów śpiących po alkoholu. Dzisiaj w południe nawet jeden bez spodni zasnął. Załatwił potrzebę koło wiaty i drzemka. Czekać tylko jak znowu dostanie ataku … karetka zabierze i znowu wypuści. A gdzie rodzina zero reakcji

.............
Gość
.............

[quote name=”autochton”][quote name=”………….”][quote name=”autochton”][quote name=”Jolka25″]Otóż prawda wiaty schludne i nic po za tym. Każdy wchodzi do pierwszych koszy i wyrzuca śmierci. Dalej rozłożona kołdra, jedzenie i …. pana śpiącego. Czemu nikt nie zabierze pana do noclegowni?[/quote]Bo „panowie”, Jolu, to śpią w pałacach, więc to jest widocznie nie „pan” ….[/quote]Śpią w pałacach,bo jak zniszczyli w Olkuszu zakłady ogromne nakradli i wysłali pracowników pod most kredo jednego doświadczonego niwelatora z Klucz”jebać ludzi” to tak to wygląda i teraz się śmieją łotry.[/quote]Mylisz się, ci, co zniszczyli nasz przemysł, to też nie „panowie” !! To tylko „Ludzie ze styropianu” !! To takie same chamcie,… Czytaj więcej »

autochton
Gość
autochton

[quote name=”………….”][quote name=”autochton”][quote name=”Jolka25″]Otóż prawda wiaty schludne i nic po za tym. Każdy wchodzi do pierwszych koszy i wyrzuca śmierci. Dalej rozłożona kołdra, jedzenie i …. pana śpiącego. Czemu nikt nie zabierze pana do noclegowni?[/quote]Bo „panowie”, Jolu, to śpią w pałacach, więc to jest widocznie nie „pan” ….[/quote]Śpią w pałacach,bo jak zniszczyli w Olkuszu zakłady ogromne nakradli i wysłali pracowników pod most kredo jednego doświadczonego niwelatora z Klucz”jebać ludzi” to tak to wygląda i teraz się śmieją łotry.[/quote]Mylisz się, ci, co zniszczyli nasz przemysł, to też nie „panowie” !! To tylko „Ludzie ze styropianu” !! To takie same chamcie, jak… Czytaj więcej »

.............
Gość
.............

[quote name=”autochton”][quote name=”Jolka25″]Otóż prawda wiaty schludne i nic po za tym. Każdy wchodzi do pierwszych koszy i wyrzuca śmierci. Dalej rozłożona kołdra, jedzenie i …. pana śpiącego. Czemu nikt nie zabierze pana do noclegowni?[/quote]
Bo „panowie”, Jolu, to śpią w pałacach, więc to jest widocznie nie „pan” ….[/quote]
Śpią w pałacach,bo jak zniszczyli w Olkuszu zakłady ogromne nakradli i wysłali pracowników pod most kredo jednego doświadczonego niwelatora z Klucz”jebać ludzi” to tak to wygląda i teraz się śmieją łotry.

autochton
Gość
autochton

[quote name=”Jolka25″]Otóż prawda wiaty schludne i nic po za tym. Każdy wchodzi do pierwszych koszy i wyrzuca śmierci. Dalej rozłożona kołdra, jedzenie i …. pana śpiącego. Czemu nikt nie zabierze pana do noclegowni?[/quote]
Bo „panowie”, Jolu, to śpią w pałacach, więc to jest widocznie nie „pan” ….

Jolka25
Gość
Jolka25

Otóż prawda wiaty schludne i nic po za tym. Każdy wchodzi do pierwszych koszy i wyrzuca śmierci. Dalej rozłożona kołdra, jedzenie i …. pana śpiącego. Czemu nikt nie zabierze pana do noclegowni?

Wiejska Legenda
Gość
Wiejska Legenda

Wiaty wyglądają schludnie z dużej odległości – gdy trzeba podejść i chwycić za klamkę obsraną przez ptaki, nie jest już tak schludnie.
No i ja się pytam, gdzie sens montowania wiat z drzwiczkami bez przewidzenia opcji zamykania i dystrybucji kluczy mieszkańcom. Nadal się pojawiają auta z przyczepkami załadowane śmieciami i wyrzucają się do osiedlowych kontenerów.

Wydano pieniądze, żeby pokazać, że coś zastało zrobione – problem w tym, że pożytek z tego nikły, a miejscami jeszcze problemy, o których mówi artykuł.

Stefan 2
Gość
Stefan 2

Jedyne co pomoże na osiedlach,to najpierw wykurzyć tych starych doświadczonych społeczników korytniczych z różnymi przeszłościami bolszewickimi i wybrać młodych uczciwych,sumiennych,sprytnych radnych społeczników.Młodzi uczciwi zdolni mieszkańcy na pewno zmienią mętalności i poradzą sobie bez wit i różnych wymysłów koryciorzy nienażartych.

Judyta
Gość
Judyta

Nikt nie pomaga z problemem walczyć. Bezdomni nadal śpią .Straż miejska i policja przejeżdża i zero reakcji.

Jacek AK 28
Gość
Jacek AK 28

Cytat „Nie pomoże zamykanie wiat na klucz, ponieważ z doświadczenia wiemy, że wkładki do zamków są w takich sytuacjach szybko niszczone (celowo)….”czyli jeżeli wandale będą malować po murach to nie warto nic robić bo skoro administrator zamaluje to wandal ponownie pomaluje ścianę. Nie warto naprawiać dróg bo i tak po zimie będą nowe dziury. Nie warto opróżniać koszy na śmieci bo i tak ludzie będą do nich wrzucać śmieci i znowu będzie trzeba je opróżniać a to są koszty. Większych głupot nie słyszałem. Skoro wie Pan, że tak będzie to może warto zadzwonić do producenta zamków i zamówić kilkanaście jednakowych… Czytaj więcej »

Stefan
Gość
Stefan

A co na Armii krajowej nie ma dzielnicowego? Jak sobie nie radzą z problemem to przeniescie wiatę w inne miejsce a tam zróbcie kosze jak dawniej czyli byle jak