– Wieczorne wyjście z domu to jest wyzwanie. Nic nie widać! Lampy nie świecą na całej ulicy. Może osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy ruszą się czasem zza biurek i przespacerują po mieście po zmroku – zadzwoniła do nas mieszkanka ulicy Biema w Olkuszu. Podobne sygnały dotarły naszej redakcji z osiedla Słowiki.

Za uliczne oświetlenie odpowiada gmina. Dotyczy to wszystkich dróg, także tych zarządzanych przez powiat czy województwo. Z interwencjami naszych Czytelników zwróciliśmy się zatem do władz miasta. -Wiemy, że w wielu miejscach jest problem z ulicznym oświetleniem na skutek silnego wiatru w poprzedni weekend. Tauron poinformował nas, że w pierwszej kolejności usuwane są awarie w domach prywatnych, a dopiero później na ulicach. W większości sprawność oświetlenia została już przywrócona, choć mogą zdarzać się jeszcze miejscowe problemy. Wspólnie z Tauronem monitorujemy temat na bieżąco – odpowiada rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Wszelkie problemy z ulicznym oświetleniem można bezpośrednio zgłaszać do Wydziału Drogowo – Inwestycyjnego pod nr tel.: 32 626 01 57.

4
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
tomek.bOsieczaninLAMPIONWystyd dla Miasta Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
tomek.b
Gość
tomek.b

No właśnie może by się ktoś tym zainteresował obwodnice piękną zrobili oświetlenie na niej też tylko nie świeci tego to już wcale nie rozumiem.

Osieczanin
Gość
Osieczanin

Ciemno jest także na olkuskich wsiach. Mam wrażenie że nie ma gospodarza w miescie… albo jest zajęty kampania, a nie administrowaniem. Wstyd

LAMPION
Gość
LAMPION

Mam wrażenie, że gmina nie radzi sobie nawet z oświetleniem…

Wystyd dla Miasta
Gość
Wystyd dla Miasta

Na slowikach ciemność panuje już kilka dni. Nie da to miejscowe problemy, ale problem generalny. Jest niebezpiecznie. Panie Burmistrzu… czemu Pan nie potrafi rozwiązać tak prostej sprawy??