Droga Olkusz – Bukowno jest częstym tematem interwencji naszych Czytelników. Tym razem powróciła kwestia gałęzi, które zdaniem kierowców, mocno utrudniają jazdę i powodują, że w niektórych miejscach zagraża to bezpieczeństwu wszystkich użytkowników traktu.

– Kiedy podjęte będą konkretne działania w celu poprawy bezpieczeństwa na odcinku drogi Olkusz – Bukowno przez Mazaniec? Drzewa kładą się na drogę, nie utrzymywane w porządku korony drzew łączą się ze sobą i tworzą tunel. W takim tunelu po wjechaniu z nasłonecznionego odcinka drogi nie widać rowerzystów i pieszych czy biegaczy. Kwestia czasu i będzie tam znowu wypadek – napisał do nas Czytelnik, prosząc o odpowiedź starostę. Szef powiatu odesłał nas jednak do Zarządu Drogowego.

Tradycyjnie już dowiedzieliśmy się, że przeglądy traktów pod kątem przydrożnej zieleni odbywają się regularnie. Szef Zarządu Drogowego informuje, że trwają rozmowy z olkuskim nadleśnictwem na temat kompleksowego rozwiązania kwestii przydrożnej zieleni w newralgicznych miejscach. – Drzewa rosnące w ciągu drogi powiatowej Olkusz – Bukowno w normalnych warunkach pogodowych nie zagrażają użytkownikom drogi. Niemniej jednak Zarząd Drogowy w Olkuszu wspólnie z Nadleśnictwem Olkusz, biorąc pod uwagę możliwości finansowe i przepisy obowiązującego prawa, podejmie odpowiednie działania, aby uporządkować zieleń w obrębie drogi w nieco szerszym zakresie niż cykliczna przycinka gałęzi – odpowiada dyrektor Zarządu Drogowego Paweł Pacuń.
Do tematu na pewno powrócimy, gdy będą znane szczegóły wstępnie zaplanowanych zamierzeń obydwu instytucji.

5
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
koloP X TkorektaTomek81fizyka Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
kolo
Gość
kolo

Minęły dwa miesiące od odpowiedzi. Zamiecione pod dywan?? Nic się nie działo, ani się nie dzieje w tym zakresie..

P X T
Gość
P X T

Dla mnie tunel zieleni to coś pięknego. Jak można negować taką scenografię? A w zimie tunel bieli gdy gałęzie oszronieją coś niesamowicie pięknego. Gdy wjeżdżam w taki tunel to od razu zwalniam, żeby jak najdłużej cieszyć oczy i doznawać naturalnej estetyki naszej Planety. Taka sceneria może tylko przeszkadzać ćwokom typu… tego z Porsche co ostatnio narobił szkód na Słowacji.

korekta
Gość
korekta

[quote name=”Tomek81″]To nie drzewa zabijają, tylko nie odpowiedzialność kierowców, prym na tej trasie wiodą niebieskie Mitsubishi oraz opel Vectra na angielskich numerach 😕 😕 😕 :-?[/quote]
Jak już to => nieodpowiedzialność :-*
Zachowując styl pisania Pana Tomek81
należałoby konsekwentnie napisać ” nie bieskie Mitsubishi”

Tomek81
Gość
Tomek81

To nie drzewa zabijają, tylko nie odpowiedzialność kierowców, prym na tej trasie wiodą niebieskie Mitsubishi oraz opel Vectra na angielskich numerach 😕 😕 😕 😕

fizyka
Gość
fizyka

Na ten asfalt p Starosty będą lecieć nasiąknięte dziś gałęzie.A jechać musisz,ryzyk-fizyk.