Niesułowice. Wypadek drogowy
Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę 2 grudnia 2018 roku w Niesułowicach. Kierowca forda, stracił panowanie nad pojazdem – prawdopodobnie był nietrzeźwy.

Jak ustalili policjanci, 62-letni kierowca samochodu osobowego marki Ford Focus stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzył m.in. w baner reklamowy, stos cegieł i przydrożne drzewo. Ranny w wypadku został kierowca i jego pasażer. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. Pomocy mężczyznom udzielali strażacy. Jak się okazało, pasażer forda był nietrzeźwy miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjanci pobrali mężczyźnie krew do badania, albowiem nie był on w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejscu technik kryminalistyki wykonał oględziny, zabezpieczył ślady i zrobił zdjęcia. Policjanci będą wyjaśniać dokładnie przyczynę i okoliczności tego wypadku drogowego. Jeśli okaże się, że kierowca prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości i doprowadził do wypadku drogowego może mu grozić kara 4,5 roku pozbawienia wolności.

Olkusz. Włamanie do samochodu
Policjanci z Olkusza ustalają sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego marki Opel, do którego doszło 3 grudnia 2018 roku w Olkuszu na ulicy Francesco Nullo. Złodziej ukradł z pojazdu laptop. Straty poniosła mieszkanka gminy Klucze.

Bukowno. Zdarzenie drogowe z motorowerzystą
Policjanci z Bukowna wyjaśniają przyczynę i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motorowerzysty, do którego doszło 4 grudnia 2018 roku około godziny 6 rano. Jak wstępnie ustalono, kierujący fordem mondeo, wyjeżdżając z ulicy Wyzwolenia w Bukownie najprawdopodobniej nie ustąpił przejazdu motorowerzyście, który jechał ulicą Nową w kierunku ulicy Kolejowej i doprowadził do zderzenia. Ranny został motorowerzysta, który trafił do olkuskiego szpitala. Na szczęście obrażenia mężczyzny nie były na tyle poważne i nie wymagały dalszej hospitalizacji.

Komunikaty:
Policjanci z komendy poszukują świadków uszkodzenia chodnika przy ulicy Legionów Polskich 20 w Olkuszu. Do uszkodzenia doszło 14 listopada 2018 roku. Jak wynika z ustaleń, sprawca poruszał się białym samochodem dostawczym (brak bliższych danych). Osoby, które były świadkami tego zdarzenia i mają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt telefoniczny z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478 236 lub 997.

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia okna w domu jednorodzinnym w miejscowości Witeradów. Do uszkodzenia doszło 18 listopada 2018 roku. Osoby, które mają informacje w tej sprawie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478-237 lub 997.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar