Olkusz. Napad na sklep
Policjanci z Komendy w Olkuszu prowadzą działania zmierzające do ustalenia sprawcy napadu na sklep ogólnospożywczy w Olkuszu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem 6 stycznie br. około godziny 17:20. Do jednego ze sklepów ogólnospożywczych na ulicy Plac Konstytucji 3-go Maja w Olkuszu wszedł zamaskowany mężczyzna z szalikiem na twarzy i kapturem na głowie. Ubrany był w kurtkę z kapturem koloru granatowego, spodnie typu bojówki koloru jasnobrązowego, ciemne buty. Mężczyzna wyciągnął nóż i skierował go w stronę ekspedientki. Przerażona kobieta otworzyła kasę, z której napastnik zabrał pieniądze, a następnie opuścił sklep. Policjanci w tej sprawie zabezpieczyli monitoring z nagrań. Trwają ustalenia tożsamości sprawcy napadu. Osoby, które mogą mieć informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub telefon 997.

Wolbrom. Nietypowa interwencja
Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu przeprowadzili niecodzienną interwencję. Do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę, który był niepełnosprawny. Mężczyzna prowadził samochód obsługując gaz i hamulec… kijem.

28 grudnia roku około godz. 23:10 w Wolbromiu na ulicy Pod Lasem policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Jakież było ich zdziwienie, kiedy zobaczyli, w jaki sposób kierowca prowadził auto. Za pomocą kija, który trzymał w ręku, operował gazem i hamulcem. Samochód mężczyzny nie był przystosowany do używania przez osoby niepełnosprawne. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach, to okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Mało tego, 41-latek nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym, albowiem dokument ten został zatrzymany przez policjantów za uprzednie przestępstwa i wykroczenia, których dopuścił się mężczyzna w ruchu drogowym. Kierowca swoim zachowanie mógł narazić na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i pasażera, z którym podróżował, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar