Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy o modernizacji sali ceremonialnej olkuskiego Domu Pogrzebowego. Artykuł ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem naszych Czytelników. Tymczasem obiekt w dalszym ciągu zmienia swoje oblicze.

Przypomnijmy, że gruntowne remonty rozpoczęły się w 2015 roku, gdy powstała Kaplica Najświętszego Sakramentu. Zostały również wyremontowane schody wejściowe do sali ceremonialnej oraz schody do biura Domu Pogrzebowego. W ramach ubiegłorocznego remontu w wieżyczce wymieniono okna, co pozwoli na lepszą wentylację w obiekcie. Nowe oblicze zyskał ołtarz, w którym widnieje teraz tryptyk. Odnowiono również Kaplicę Najświętszego Sakramentu oraz elementy oświetlenia.

To nie koniec zmian w Domu Pogrzebowym. Niedawno założono tam nowoczesne, ekologiczne ogrzewanie. Inwestycja sfinansowana z budżetu miasta kosztowała nieco ponad 9 300 złotych. – Słyszymy wiele pozytywnych głosów od osób uczestniczących w pogrzebach. Mieszkańcy oczekują takich zmian, a my staramy się, aby Dom Pogrzebowy wyglądał coraz lepiej. Współpraca z władzami miasta w tym zakresie układa się bardzo dobrze – mówi zarządca obiektu Zbigniew Kwinta.

ogrzewanie 2

ogrzewanie 3

1
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
PXT Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
PXT
Gość
PXT

Zrobiło się przytulnie, chociaż pobyt i tak będzie tam kwarkowo krótki w porównaniu do czasu w którym zostaniemy przytuleni przez glebę.