ose

68 szkół z Małopolski, w tym 4 z powiatu olkuskiego, zostało laureatami konkursu #OSEWyzwanie, ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), dającego szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Dyplomy podczas uroczystej gali wręczyli laureatom w Krakowie wicemarszałek Łukasz Smółka i Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury.

ose22

Wśród zwycięzców, którzy będą się wkrótce cieszyć nowoczesnymi, praktycznymi nagrodami znalazły się dwie szkoły z terenu gminy Trzyciąż: Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Jangrocie i Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Zadrożu oraz dwie z gminy Olkusz: IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Osieku.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, składające się z 16 laptopów każda, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Zwycięskie szkoły będą też miały zabezpieczony dostęp do szybkiego i bezpiecznego Internetu, co zagwarantuje uczniom wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Warunkiem było zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Jak informuje Ministrstwo Cyfryzacji, do połowy ubiegłego roku dostęp do szybkiego Internetu miało tylko 10% polskich szkół. Pierwsze szkoły zaczęły korzystać z usług Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej we wrześniu ubiegłego roku. Do końca tego roku szerokopasmowy dostęp do sieci ma mieć już 12 tysięcy, czyli niemal połowa placówek. Trzy tysiące szkół korzysta z usług OSE.

zdj. Biuro Prasowe Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments