policja

Na zbyt szybko jeżdżących kierowców skarżą się mieszkańcy wielu miejscowości. Jedną z nich jest Bogucin Mały. Zamontowane tam kilka lat temu progi zwalniające nie rozwiązały problemu. Niebawem o bezpieczeństwo na drodze zadba nietypowy policjant.

Sołtys Bogucina Małego i miejski radny Sebastian Tomsia przypomina, że od początku kadencji Rady Sołeckiej jednym z priorytetów jest poprawa bezpieczeństwa na terenie wsi. – Jednym z najnowszych pomysłów jest umieszczenie w newralgicznych miejscach przy głównej drodze, czyli tam, gdzie kierowcy najczęściej jeżdżą zdecydowanie za szybko, figury policjanta mierzącego prędkość. Przypomina on prawdziwego funkcjonariusza. Na ten widok kierowcy odruchowo będą zwalniać – przekonuje Sebastian Tomsia.

O które miejsca chodzi? Pierwsze propozycje dotyczą skrzyżowania z drogą na Rabsztyn, okolic posesji nr 81, skrzyżowania z drogą na Czarny Las. Lokalizacje zostaną wcześniej uzgodnione z administratorem drogi – Zarządem Drogowym w Olkuszu. Do pomysłu z aprobatą odniosła się Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

– Oczywiście mieszkańcy czy kierowcy często przejeżdżający przez Bogucin Mały będą wiedzieli, że to makieta. Czasem jednak w miejscu figury policjanta pojawi się prawdziwy patrol. Wówczas znów wyostrzą się zmysły niesfornym kierowcom – uważa Sebastian Tomsia. Zdaniem sołtysa z czasem makieta może być używana również na terenie innych sołectw gminy Olkusz, np. w okolicy szkół  przedszkoli czy w miejscach wskazanych przez mieszkańców,

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowy „policjant” zacznie pilnować ruchu drogowego. Prawdopodobnie pojawi się w Bogucinie Małym w ciągu najbliższych tygodni.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kuba
Kuba
3 lat temu

Z całym szacunkiem – Sebastianie, Panie Sołtysie i Panie radny, nie ośmieszajmy naszej prowincji a zajmijmy się konkretem – dlaczego nikt nic nie robi z fragmentem drogi między Bogucinem a Podgrabiem (przepraszam podobno to też Olkusz, choć droga o tym nie świadczy). Tam się nie da jechać nawet 20 na godzinę! Za niedługo posypią się pozwy o odszkodowania.
Drugi temat to kwestia ograniczenia prędkości na dwóch progach zwalniających – nie wszyscy mają chyba świadomość, że te 20km/h obowiązuje praktycznie na terenie całej miejscowości i można tutaj stracić prawko jadąc 71 km/h. To już chyba lekka przesada, żeby na prowincji taką strefę pieszą robić.

lulek
lulek
3 lat temu

[quote name=”Rrr”]
Prosze pamietac, iz moge miec problem z odpowiednia pisownia takich wyrazow jak: BRAĆ i WZIĄĆ.
Z wiadomych przyczyn 😆 😆 😆
A co do rowerzystow to mam nadzieje, ze ta mala gafa zostanie mi wybaczona.[/quote]
Szanowna/-ny Rrr.
nic tak nie poprawia samopoczucia jak Pani/Pana postawa.
Pełna klasa.
Podziękować za zwróconą uwagę,przyznać się do błędu i „nie nawrzucać”
Oby inne osoby wykazywały takie zrozumienie.

Rrr
Rrr
3 lat temu

.

lulek
lulek
3 lat temu

.

Rrr
Rrr
3 lat temu

Komentarz usunięty na prośbę autora

lulek
lulek
3 lat temu

Szanowny Panie sołtysie,
Panie Sebastianie,
kto Panu podrzucił ten pomysł? 😮
Tego typu instalacje mogą się sprawdzić tylko na drodze, po której jeździ wielu „obcych „kierowców :-*
Dla swojaków to będzie szopka i nie życzę Panu,aby dotarły do Pana komentarze od nich.
ps.A dlaczego to progi zwalniające nie zdają egzaminu?
Podpowiem,że domyślam się,że są zbyt płasko sprofilowane i za rzadko poustawiane
ps ps skoro jeżdżą bez zachowania prędkości,postawcie fotoradar.Zwróci się znakomicie taka inwestycja

theon
theon
3 lat temu

Już się nie mogę doczekać żeby za 4 lata zagłosować na Pana Sołtysa 🙂 Brawo Bogucin 😆 😆 😆

PXT
PXT
3 lat temu

To coś jak strach na wróble stojący w zbożu, im dłużej stoi tym bardziej ofajdany ptasimi odchodami. No chyba, że od czasu do czasu podmieni go autentyk, wtenczas i stali bywalcy z daleka nie będą pewni który to aktualnie stoi, pod warunkiem, że jego pozycja i nieruchomość będzie wiernie zachowana, no a oczywiście kopia nie była jakości
tandetnej lalki z sexshopu, wtenczas to ma sens.
No i trzeba wziąć pod uwagę, że jakiś nietypowy kierowca się może zdenerwować, że go robią w konia i zatrzyma się a następnie bezkarnie naruszy nietykalność cielesną nietypowego funkcjonariusza. 🙂