zpp 2019

Starosta olkuski Paweł Piasny został członkiem zarządu Związku Powiatów Polskich. W gremium tym zasiada 21 samorządowców z całego kraju.

Związek Powiatów Polskich to ogólnopolskie stowarzyszenie zajmujące się m. in. wspieraniem idei samorządu terytorialnego, integrowaniem i obroną wspólnych interesów powiatów, kształtowaniem wspólnej polityki czy wspieraniem inicjatyw na rzecz rozwoju i promocji powiatów.

Czym starosta Piasny zamierza zająć się na nowym stanowisku? – Na pewno interesuje mnie praca w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Po kilku posiedzeniach zarządu, gdy dokładnie zapoznam się z działaniem tego gremium, wybiorę konkretne zagadnienia. Obecnie sadzę, że będą to – poza szeroko rozumianymi sprawami samorządu – zagadnienia dotyczące infrastruktury, finansów, rolnictwa i promocji ochrony środowiska. No i oczywiście promocja powiatu olkuskiego na arenie ogólnopolskiej – zapowiada Paweł Piasny.

Z województwa małopolskiego w nowym zarządzie zasiada jeszcze starosta krakowski Wojciech Pałka. Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie ZPP, obecnie do Związku Powiatów Polskich należy 305 samorządów powiatowych (powiatów i miast na prawach powiatu).

Fot. FB/Paweł Piasny

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze